Artykuł sponsorowany

Jak najefektywniej ogrzewać przestrzeń inteligentnego domu?

 Econovli.pl  |  10.09.2019
Jak najefektywniej ogrzewać przestrzeń inteligentnego domu?
Jak najefektywniej ogrzewać przestrzeń inteligentnego domu?
Econovli.pl

Smart House wkroczył pewnie do naszych domów i niezmiernie ułatwił codzienne funkcjonowanie. Coraz trudniej już bez niego funkcjonować. Zwiększa wygodę, obniża rachunki, a także sprawia, że możemy znacznie więcej.

Dziś chcielibyśmy się skupić na nowoczesnej instalacji grzewczej w inteligentnym domu, która zastąpiła tradycyjne termostaty. Dlaczego jej używanie jest tak korzystne i jakie zalety przynosi dla domowników?

Ogrzewanie pod kontrolą inteligentnego domu

Systemy grzewcze, wpisane w Smart House, mogą przybierać rozmaite formy. Bywa to na przykład nowoczesna instalacja grzewcza na podczerwień. Takie efektywne i tanie ogrzewanie z Econovli.pl, sprawdza się zarówno w niewielkich mieszkaniach, jak i dużych domach. A skąd wiadomo, że ogrzewanie na podczerwień, sterowane przez inteligentny dom, może być ekonomiczne? Poniżej opiszemy najważniejsze zalety takiego rozwiązania.

Podczerwień w roli głównej

Samo ogrzewanie na podczerwień jest coraz częściej wybierane, zwłaszcza przez osoby dbające o ekologię i szukające bezpiecznej alternatywy dla pieców na paliwa stałe. Można je stosować jako jeden z rodzajów lub wprowadzić jako główne rozwiązanie w całym domu.

W odróżnieniu od tradycyjnych grzejników konwekcyjnych, folie grzewcze lub promienniki na podczerwień szybko i efektywnie regulują temperaturę w całym pomieszczeniu, bez wymuszania ruchu powietrza oraz znajdujących się w nim zanieczyszczeń i alergenów. A jeśli na dodatek wpiszemy je w technologię Smart House, wówczas ilość korzyści dodatkowo wzrasta.

Zalety smart ogrzewania

Pełna kontrola i swobodny nadzór nad domowym ogrzewaniem to szereg korzyści dla domowników. Przede wszystkim, zarządzanie ciepłem w każdym pomieszczeniu oddzielnie, pozwala idealnie dopasować warunki do potrzeb wszystkich mieszkańców. Oprócz tego, bez trudu tworzymy harmonogramy grzewcze i planujemy poziom temperatury indywidualnie dla poszczególnych wnętrz na cały tydzień.

Jeśli potrzebujemy ogrzać kuchnię i jadalnię z samego rana, gdyż właśnie tam popijamy poranną kawę i jemy śniadanie, instalacja uruchomi się odpowiednio wcześniej, żeby zapewnić nam optymalne warunki właśnie tam, a nie w nieużywanych pomieszczeniach.

Wygodę użytkowania zapewnia też nadzorowanie całej instalacji z poziomu aplikacji na smartfonie, dzięki czemu kontrolujemy temperaturę w naszych wnętrzach, nawet nie będąc fizycznie w domu.

Oprócz komfortu kluczowe jest także obniżenie rachunków. Odbywa się to na wielu różnych płaszczyznach. Przede wszystkim, sama optymalizacja i ustalenie godzin grzania, sprawia, że rachunki automatycznie są niższe. Smart House to jednak znacznie więcej.

Ogrzewanie inteligentnego budynku

Cały system, oprócz poszczególnych instalacji, składa się też z szeregu czujników. Dzięki nim, na przykład, gdy zapragniemy przewietrzyć sypialnię, ogrzewanie wyłączy się w niej automatycznie. Przy tradycyjnym rozwiązaniu grzejniki grzałyby jeszcze intensywniej, próbując wyrównać straty ciepła. Smart House wyczuwa jednak otwarcie okien i wyłącza system, zmniejszając straty ciepła i nieuzasadnione zużycie energii.

Nawet jeśli na początek zdecydujemy się na podstawowy zestaw komponentów, z czasem możemy dołączać do domowej, inteligentnej instalacji kolejne elementy. Mogą to być czujniki odczytujące zmiany pogody, ruch lub poziom wilgoci. Dzięki nim dom staje się miejscem jeszcze przyjaźniejszym dla wszystkich domowników, którzy nie muszą w końcu martwić się o ciągłe zapewnienie odpowiedniej temperatury.

Dom przyszłości – pełen ciepła i wygody

Instalacja grzewcza stanowi tylko jeden z elementów systemu Smart House, jednak ma kluczowe znaczenie. Nie da się bowiem funkcjonować w polskim klimacie, bez ogrzewania w sezonie jesienno-zimowym. Inteligentny dom pozwala stworzyć instalację, która zapewnia dobre warunki do życia oraz pełne bezpieczeństwo, optymalizuje zużycie energii i obniża rachunki.

Smart House to już nie melodia przyszłości, a szereg dostępnych instalacji oraz fakty i liczby, pokazujące, że jest to rozwiązanie praktyczne i naprawdę efektywne, które każdy z nas powinien wykorzystać do swoich domowych potrzeb.

[econovli.pl, ogrzewanie budynków, dom inteligentny, inteligentny budynek , ogrzewanie inteligentnego budynku]

Komentarze

(0)
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl