Signify wprowadza profesjonalne oprawy oświetleniowe wytwarzane za pomocą drukarek 3D

 Redakcja  |  05.12.2019
Udział drukowanych opraw 3D w reliazji celów zrównoważonego rozwoju
Udział drukowanych opraw 3D w reliazji celów zrównoważonego rozwoju
Fot. Signify

Signify poinformował o swoim zakładzie druku 3D opraw oświetleniowych w Holandii oraz o planach założenia fabryk druku 3D w Stanach Zjednoczonych, Indiach i Indonezji. Firma dopracowała tę niezwykle elastyczną, bardziej ekologiczną formę produkcji z wykorzystaniem materiału poliwęglanowego, umożliwiającą projektowanie opraw na zamówienie albo precyzyjne dostosowywanie ich do potrzeb klientów oraz poddawanie ich pełnemu recyklingowi po wycofaniu  z eksploatacji, zgodnie z założeniami gospodarki o obiegu zamkniętym.

Detalista odzieżowy Marks and Spencer (M&S) poinformował, że do końca 2020 r. zakończy pierwszą fazę wdrażania w swoich brytyjskich sklepach tysięcy opraw oświetleniowych wytwarzanych za pomocą drukarek 3D. Firma dołączyła tym samym do innych dużych klientów, takich jak Albert Heijn, SAS, Total i Praxis.

Przeczytaj również: Na stadionie Johan Cruijff Arena powstał największy system magazynowanie energii w Europie

Inwestycja Signify w druk 3D jest kolejnym przykładem zaangażowania firmy w lepszą obsługę klientów oraz działań na rzecz ograniczenia ich, oraz własnego, śladu węglowego. Typowa oprawa wydrukowana w 3D (nie licząc elementów elektronicznych i optycznych) ma ślad węglowy mniejszy o 47 proc. od konwencjonalnie wytwarzanej oprawy metalowej. Niemal każdy komponent można wykorzystać ponownie lub poddać recyklingowi, co wspiera koncepcję gospodarki o obiegu zamkniętym.

Firma Signify ma już zakład druku 3D w Maarheeze w Holandii. Ma się w nim znaleźć nawet 500 drukarek 3D umożliwiających wytwarzanie opraw o wysokości i szerokości do 60 cm. W styczniu 2020 r. zostanie uruchomiony nowy zakład druku 3D Signify w Burlington w stanie Massachusetts, który będzie obsługiwał zarówno rynek profesjonalny, jak i konsumencki. Niedługo później zostaną otwarte kolejne zakłady w Noidzie w Indiach i Dżakarcie w Indonezji. Wszystkie te zakłady będą integrować lampy LED z oprawami oświetleniowymi.

Brytyjski detalista M&S obecnie instaluje tysiące wydrukowanych w 3D opraw LED od Signify w sklepach w Wielkiej Brytanii, w Londynie, Manchesterze i Belfaście, a także w Dublinie i Cork w Irlandii. Projekt jest częścią renowacji, która ma zwiększyć obroty sklepów i przynieść znaczną oszczędność energii. Różne typy opraw oświetleniowych w sklepach M&S są zastępowane wersjami LED wydrukowanymi w 3D. Te wykonane na zamówienie produkty idealnie pasują do istniejącego osprzętu, co pozwala nadal używać tych samych paneli sufitowych. Wdrożenie jest częścią zobowiązania M&S do korzystania z bardziej ekologicznych technologii w sklepach.

Firma Signify zapowiedziała również wdrożenie w Europie pierwszej internetowej usługi, która pozwala konsumentom projektować ozdobne oprawy oświetleniowe. W ofercie znajduje się m.in. lampa stołowa Philips LED wykonana z 24 płyt CD, którą klienci mogą dostosować do własnych potrzeb.

Źródło: Signify

[Signify, oprawy oświetleniowe, drukarka 3D, oświetlenie, nowości w technice]

Komentarze

(0)
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl